Родители в ролята на педагози

 "Родители в ролята на педагози"

В час на класа, учениците от 6 "г" клас преживяха нещо специално – техните родители се превърнаха в учители за един час! 

По инициатива на класния ръководител, Боряна Болярска и Силвия Тодорова поеха ролята на водещи и заедно с децата работиха по темата „Проблеми и решения: Справяне с гнева и превенция на насилието".

Чрез интерактивни игри и ролеви сценки, учениците се научиха да разпознават нивата на гнева, да избират градивни реакции и да реагират смело, когато видят несправедливост. Разговорите бяха откровени, емоциите – истински, а усмивките – неизбежни! 

Специална благодарност към родителите за желанието и куража да застанат пред класа. Децата ги посрещнаха с отворени сърца, а родителите си тръгнаха с едно по-дълбоко разбиране за света на своите деца.

Вярваме, че когато семейството и училището вървят ръка за ръка, децата растат по-уверени, по-съпричастни и по-готови за предизвикателствата на живота.